Güzellik Uzmanlığı ve Kalıcı Makyaj Kursu | Liva Akademi Eğitim Kurumları
page-title-bg

Protez Tırnak Eğitimi

Protez Tırnak Eğitimi

Protez Tırnak Eğitimi

Protez Tırnak Eğitimi

Avrupa’da yaygınlaşmasından sonra şimdi Türkiye’de de protez tırnak, nail art, kalıcı oje gibi çeşitli tırnak bakım uygulamalarına ilgi arttı. Bu durumda Türkiye’de güzellik sektörünün hızla gelişmesine, çeşitli dallara ayrılmasına sebep olmuştur. Ve bu sektörde çalışmak isteyenlere ayrı birer iş kapısı imkanı sunmaktadır.

Bugünlerde hızla büyüyen el ayak bakımı ve güzellik merkezleri kolay bir eğitimin ardından, meslek edinmek isteyenler için çok iyi iş olanakları sağlayan bir sektör haline gelmiştir. Bir nevi el estetiği diyebileceğimiz protez tırnak uygulaması ile daha sağlıklı ve bakımlı ellere sahip olabilir, 3-4-hafta ekstra bakıma gerek kalmadan kullanılabilir ve kendinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Bugünlerde sektör olarak da hızla büyüyen Protez Tırnak uygulaması, şimdilerde bu alana ilgisi olsun ve eğitim alanlara çok iyi iş olanakları sağlamaktadır. Sizlere sunduğumuz hizmetlerden sonra şimdiki amacımız Liva Akademi olarak sizlere en iyi imkanlarla zenginleştirilmiş ve kaliteli bir eğitim programı sunmaktır.

Eğitim Programı ve Konu Başlıkları

Bildiğiniz üzere protez tırnak uygulamaları bir çok çeşitlere ayrılmaktadır. Bunlar şunlardır;

Malzemelere göre;

 Jel protez tırnak,

 Tekniklere göre ise;

TİP takma tekniği ile yapılan protez tırnak uygulamaları

ŞABLON tekniği ile yapılan protez tırnak uygulamaları ve bunlara son zamanlarda gelişen birkaç yeni teknikte eklenmiştir

Haliyle eğitimi de bu çeşitler doğrultusunda değişiklik gösteriyor.

Eğitim Çeşitleri

Tip İle Protez Tırnak Eğitimi (Jel)

Eğitim 3 gün sürmektedir.

 

Eğitim içeriği

Hijyen, hijyenin önemi, Tırnak Anatomisi, Tırnak Hastalıkları, Tırnak Şekillendirme, Malzeme ve Ekipmanları tanıma ve doğru kullanabilme, tip yardımı ile protez tırnak uygulamaları, jel  şekillendirme, doğru törpü teknikleri, simetri, french çizme teknikleri, kalıcı oje uygulama teknikleri gibi konulara yer verilmektedir.

Teknik eğitimlerden sonra tüm eğitim modellere uygulama eşliğinde gerçekleşmektedir.

Şablon ile Protez Tırnak Eğitimi

Şablon eğitimini alabilmeniz için öncelikle başlangıç eğitimi olan Tıp ile protez tırnak eğitimini tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Şablon ile Protez Tırnak uygulamalarında doğal tırnağa herhangi bir ek madde eklemeden tamamen protez tırnak malzemesi bir kağıt yardımı ve el işçiliği ile şekillendirerek yapılmaktadır.

Bunun için başlangıç seviyesi eğitimlerine ek olarak, kağıt üzerinde belirli süre zarfında şekillendirme teknikleri üzerinde yoğun bir çalışma yapmak gerekmektedir.

Eğitim İçeriği

İçeriğinde malzemeleri tanıma, şablon ile birlikte kullanımı, şablon kullanma teknikleri, doğru şablon kalıpları, tırnak anatomisine göre uyarlama ve şekillendirmeleri, doğru törpüleme teknikleri gibi konulara yer verilmektedir.

Protez Tırnak Eğitimi Katılım Koşulları

Protez Tırnak Eğitimi almak için üniversite mezunu olmanıza gerek yok. Özel veya devletten almış olduğunuz ilkokul eğitimi yeterli olacaktır. Yani aslında okuma yazma bilen herkes bu eğitimi alabilmektedir. Bunun yanı sıra protez tırnak yapımını öğrenmek isteyen bu konuda çalışmak isteyen herkes alabilir.

Çalışma Alanları

Protez tırnak eğitimi aldıktan sonra iş olanaklarınız genişlemektedir. İster kendi yerinizi açabilir isterseniz de başka bir yerde çalışabilirsiniz. Güzellik merkezleri, kuaförler ve estetik merkezleri çalışma olanakları sunan yerlerden bazılarıdır.

Protez Tırnak Eğitimi Almak İçin Gerekli Evraklar

Protez Tırnak Eğitimi için gerekli ufak tefek evraklar vardır. Nüfus cüzdanı fotokopiniz, vesikalık fotoğraf katılabilmeniz için yeterli olacaktır. Hangi eğitimi almaya karar verirseniz ona başvuru yapmanız gerekmektedir.

Protez Tırnak Eğitimi Sonrası Sertifikalar

Protez Tırnak Eğitimi sonrası hem özel hem MEB onaylı sertifika verilmektedir.

 

MEB onaylı belge ile kendi işletmenizi açabilir, gerekli ruhsat başvurularınızı yapabilir ve istediğiniz kurumda yönetmeliklere uygun şekilde çalışabilirsiniz. Liva Akademi katılım sertifikanız ise sektördeki referansınız olacaktır. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz Liva Akademi işbirliği ile MEB’in düzenlediği sınava katılıp başarı sağlayarak, resmi belgesini almaya hak kazanacaktır.

Trakya Protez Tırnak Kursu

Protez tırnak alanına ilgisi olan ve kendini geliştirmek isteyenler için Liva Akademi olarak eğitim hizmeti sağlamaktayız. Özellikle Trakya bölgesinde yaşayanlar için vermiş olduğumuz bu eğitim ile protez tırnak konusunda ustalaşabilirsiniz. Almış olduğunuz M.E.B onaylı sertifika ile iş imkanı sağlayabilirsiniz. Gerekli ruhsatları halletmeniz durumunda ise kendi iş yerinizi bile açabilirsiniz. Almış olacağınız bu sertifika en geçerli belge olarak sayıldığı için ise insanlar sizlere ve hizmetinize güveneceklerdir.

Tırnak alanında profesyonelleşmeye ilk adımı kursumuz ile atıp yeterli bilgi ve donanımı hem teorik olarak hem de uygulamalı olarak edineceksiniz. Tırnak ile ilgili tüm ayrıntıları ve tırnak yapısı ile ilgili gerekli tüm bakımları öğreneceksiniz. Sizler de Trakya'nın: Edirne, Tekirdağ, Çorlu, Kırklareli, Lüleburgaz ve Keşan bölgelerinden birinde yaşıyorsanız hemen şimdi başvuru yapabilirsiniz!